Pocta sv. Cecílii XXIX. - 15.11.2020 - ZAČÍNÁME

12. červen | 2020

Doufáme, že se letos již po 29. setkáme na koncertě k poctě patronky hudebníků sv. Cecílie. Snad budeme všichni živi a zdrávi...

Od roku 1992 pořádá pravidelně Jiří Stivín k poctě patronky hudebníků sv. Cecílie koncert ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.V roce 2020 proběhne již 29.ročník koncertu .

Koncerty Jiřího Stivína a jeho přátel si za 28 let získaly řadu věrných diváků a fandů. Spojují v sobě nejen vynikající umělecký zážitek, ale také notnou dávku humoru. Během let se na podiu vystřídalo mnoho vynikajících interpretů /M.Kožená, H.Jonášová, M. Cukrová, M. Fassati, T. Mátlová, J. Mikušek, A. Štajnochrová, M.Líbalová, G.Demeterová, B.Warchal. P. Messiereur, J.Talich, P.Hejný, S.Boguna, G.Jonáš, J.Tůma, A.Bárta, K.Růžička, R.Hugo, M.Zbrožek, M.Schriefer, M.Benko, R.Dašek, J.Fečo a mnoho dalších/ Ti všichni zvěčnili své umění na několika CD, která pod standartním názvem "Pocta sv. Cecílii" představují živé záznamy pražských koncertů věčně proměnlivého muzikantského sdružení "Collegium Quodlibet".  Jeho variabilní sestava sice zůstala věrna libovůli proklamované v názvu, nicméně cílevědomostí svého snažení při mapování nezřídka odlehlých koutů hudební historie i současnosti stejně jako snahou reprezentovat je netradičními způsoby , nabyla časem podoby čehosi stálého.

 

Prodej v TICKETPORTALU od 17.6.2020, v Rudolfinu od července 2020